Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 08:41
 
Cumhurbaşkanımızın hızlı tren vaadinde bulunması şer odaklarını rahatsız etti
Cumhurbaşkanımızın Mardinli vatandaşlarımıza hızlı tren vaadinde bulunması şer odaklarını rahatsız etmiş olmalı ki, Sözüm ona HDP Eş Genel Başkanı Sezai TEMELLİ “ Mardinliler hızlı treni ne yapsın “ diyecek kadar insani duygulardan uzaklaşmış.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanımızın  hızlı tren vaadinde bulunması şer odaklarını rahatsız etti

BASIN AÇIKLAMASI...

Sayın Cumhurbaşkanımızın Mardin programında Saygı değer Mardinli vatandaşlarımıza hızlı tren vaadinde bulunması şer odaklarını rahatsız etmiş olmalı ki, Sözüm ona HDP Eş Genel Başkanı Sezai TEMELLİ “ Mardinliler hızlı treni ne yapsın “ diyecek kadar insani duygulardan uzaklaşmış, Mardin halkına, bölge halkına hizmeti layık görmediğini bir kez daha ifade etmiştir. Sezai Temelli bu tutumu İle bölge halkının, Kürt halkının düşmanı olduğunu bir kez daha ifade etmiştir. Sezai Temelli ve yol arkadaşlarının gözünde bölge halkı köledir, bölge halkı sadece ölmeyi hakediyor anlayışı hakimdir. Şimdi bu haince sözleri sarf edip Mardin halkını küçük düşüren bu zevata sormak istiyorum. Sen ve yol arkadaşların devletin verdiği vekillik maaşıyla konforlu uçaklarda yolculuk yaparken, İstanbul Ankara’da aileleriniz İle birlikte keyif çatarken Mardin halkı hızlı trene binmeyi neden haketmiyor? Mardin halkının İstanbul, Ankara, İzmir halkından ne eksiği var? 
Yıllarca bölge halkını suistimal ettiniz, bölge halkının fakirliği üzerinden siyaset yaptınız, sömürdünüz. Bölge halkının çocuklarını zorla dağa götürülüp terörist yapılmasına seyirci kaldınız, hatta dağa gitmelerine yardım ettiniz. PKK Bölge halkına her türlü kötülüğü işkenceyi yaparken sesinizi çıkarmadınız. Bölge belediyelerini yönettiğimizde taş üstüne taş koymadınız. Yıllardır bölge vekilleriniz bu alay ettiğiniz halk için kıllarını kıpırdamadılar. Bölge halkına kan ve gözyaşından başka ne verdiniz? Ailelerin evine ateş düşürmenin dışında ne yaptınız? Sizin tuzunuz kuru. Bir eliniz yağda, bir eliniz balda. Siz çocuklarınızı özel okullarda, lüks kolejlerde okutuyorsunuz. Bölge halkının çocuklarını dağa gönderilmesine, ölmesine sebep oluyorsunuz. 
Şimdi devletimiz kayyım belediyeler aracılığı İle bölge halkının hakettiği Hizmetleri veriyor. Bu Hizmetler niye size batıyor? Bölge halkının rahatı, huzuru niye sizi rahatsız ediyor? Yoksa bölge halkının size oy vermeyeceği korkusu mu sizi sardı? Sizi bu sözlerinizden dolayı kınıyorum. Sizi lanetliyorum. Siz Kürt değilsiniz, siz müslüman da değilsiniz. Siz Kürt halkının savunucusu da değilsiniz. Siz Kürt halkının bölge halkının düşmanısınız. Kürt halkının Ayağındaki prangasınız. Bölge halkına, Kürt halkına en büyük zararı siz verdiniz. Yeter artık bölge halkı sizi de sizin siyasetinizi de istemiyor.Yeter artık düşün bu tertemiz insanların yakasından. 
Şerefli onurlu bölge halkı kendileri ile alay eden, kendilerine hizmeti layık görmeyen bu zihniyeti 31 Mart seçimlerinde cezalandırmalı. Bunlara gereken dersi vermeli. Aksi halde bunlar Kürt halkını suistimal etmeye, onları sömürmeye, onlar üzerinden siyasi rant devşirmeye devam edecekler. Kamuoyuna Saygılarımla. 

Ziya SÖZEN 
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanımızın, , hızlı, tren, vaadinde, bulunması, şer, odaklarını, rahatsız, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı