Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 08:17
 
İşadamlarına, “Sağlığınızı da Planlayın” Uyarısı
YATSİAD üyesi yatırımcı ve işadamlarıyla buluşan Dr. Buğra Buyrukçu, “İşiniz gibi sağlığınızı da planlayın. Aksi takdirde bugün kazandığınızı gelecekte sağlığınızı geri kazanmak için harcayabilirsiniz” uyarısında bulundu.
SAĞLIK Haberi
İşadamlarına, “Sağlığınızı da Planlayın” Uyarısı

Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği (YATSİAD) yönetici ve üyeleri, yoğun iş temposundan sıyrılıp “Sağlıklı yaşlanma” seminerinde bir araya geldi. Atlı Otel’de gerçekleşen organizasyona YATSİAD Başkanı Yıldıray Yoldar evsahipliği yaparken, seminere konuşmacı olarak aynı zamanda YATSİAD Başkan Yardımcısı olan Dr. Buğra Buyrukçu katıldı. Fitoterapi Uzmanı Dr. Buyrukçu sanayici, işadamı veya CEO’ların çok yoğun stres altında ve genelinin sağlıklarını ihmal ederek çalıştıklarını söyledi.  Dr. Buyrukçu, “Bu yoğunluk ve stres ortamında düzensiz beslenen, uykusuz kalan, sağlıkla ilgili şikâyetlerini öteleyen iş insanları ne yazık ki sağlıksız yaşlanmaya doğru yol almaktadır” dedi.

Sağlıklı Yaşam Programı Uygulayın

İşadamlarına tıpkı iş yaşamları gibi sağlıklarını da planmaları tavsiyesinde bulunan Dr. Buyrukçu, “Tek başınıza altından kalkamıyorsanız bir uzmandan yardım alarak kendinize mutlaka bir sağlıklı yaşam programı uygulamalısınız. Düzenli olarak gerekli tetkikleri yaptırarak hangi tedavi ve desteklere ihtiyaç duyduğunuzu belirlerseniz sadece sağlığınızı korumakla kalmaz aynı zamanda enerji ve verimliliğinizi de arttırırsınız” diye konuştu.

Doğal Yöntemlerden Destek Alın

Dr. Buğra Buyrukçu iş insanlarına, tedavi ve destek programlarına mutlak surette akupunktur, detoks, fitoterapi gibi tamamlayıcı tıp uygulamalarını eklemelerini de önerdi. Dr. Buyrukçu, şöyle devam etti: “Bu yöntemlerle kötü beslenme, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı gibi etkenlerin vücutta oluşturacağı tahribat da ortadan kaldırılabilir. Günlük koşturma içerisinde kendinize ve sağlığınıza yeterince özen göstermez iseniz bugün kazandığınızı gelecekte sağlığınızı geri kazanmak için harcayabilirsiniz…” Son derece akıcı ve verimli geçen seminerin sonunda Başkan Yıldıray Yoldar, Dr. Buğra Buyrukçu’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşadamlarına,, “Sağlığınızı, da, Planlayın”, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı