Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 23:56
 
Kan ve İlik Nakli Bekleyenlere Umut Oldular
Başkentli genç girişimciler bu yıl da geleneği bozmadı ve Kızılay’a hem kan hem de kök hücre bağışında bulundu. Kampanyaya büyük ilgi gösteren GGYD üyeleri, sağlık durumu elveren herkesi bağış yapmaya çağırarak, “Bu bir insanlık görevidir” dedi.
SAĞLIK Haberi
Kan ve İlik Nakli Bekleyenlere Umut Oldular

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından olan kan ve kök hücre bağışı kampanyası bu yıl da unutulmadı. GGYD-Kızılay işbirliğiyle düzenlenen kampanya için Kızılay’a ait mobil kan bağışı aracı Armada AVM Otoparkı’nda bağışçıları ağırladı. GGYD üyelerinin yanı sıra kampanyadan haberdar olan vatandaşların da ilgi gösterdiği kampanyada ilk bağışı GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu yaptı. Sağlık durumu uygun olan çok sayıda kişi kan dışında kök hücre bağışında da bulundu.

İnsan hayatı için büyük önem taşıyan bu bağışların toplumsal vazife olduğunu söyleyen Başkan Allıoğlu, sağlık durumu elveren herkesi bağış yapmaya davet etti. Türkiye’de halen 1000’e yakın çocuğun, 900 civarında da yetişkinin kemik ilik nakli beklediğini söyleyen Nezih Allıoğlu, “Bağışlanan her kök hücre, ilik bekleyen tüm hastalar için umuttur. Umutları diri tutmak ve yeşertmek ise insanlık görevidir. Ben tüm vatandaşlarımızı, kan depoları azalan Kızılay’a hem kan hem de kök hücre bağışında bulunmaya çağırıyorum” diye konuştu. GGYD’nin kampanyasına katılanlar, doktor kontrolü ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra verici oldu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kan, ve, İlik, Nakli, Bekleyenlere, Umut, Oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı