301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
GÜZEL OYUNCUNUN HAYVAN SEVGİSİ
Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 17:25
 
KARS BELEDİYESİNE MÜHENDİS ADAY
Kars Belediye Başkanlığına Ak Parti'den Aday adayı olan Mühendis Emrullah KOMAN dikkatleri üzerine çekti.
SİYASET Haberi
KARS BELEDİYESİNE MÜHENDİS ADAY

Kars Belediye Başkanlığına Ak Parti'den Aday adayı olan Mühendis Emrullah Koman Karslılar tarafından olumlu karşılandı. Kars'ta doğan ve uzun yıllar Kars'ta yaşayan Emrullah Koman, şehircilik deneyimi ile Kars için iddialı bir aday olarak görülüyor. 

AK Partiden Kars Belediye Başkanlığına talip olan Emrullah Koman,  Kars'ta yaşayan ve Kars'ı tanıyan biri olarak memleketine faydalı işler yapacağını belirttiyor. 

Emrullah Koman Kimdir?

Emrullah KOMAN 1963 yılında Kars’ın Kağızman İlçesi Kümbet Mahallesinde doğdu.

İlk Okulu, Orta Okulu ve İnşaat Teknik Lisesini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı. ODTÜ İngilizce Hazırlık Okulunu tamamladı. ODTÜ İnşaat Mühendisliğini okudu, son sınıfta Ferihan hanım ile evlendi, Balıkesir’e yerleşti. Son Sınıfı Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinde tamamladı, İnşaat Mühendisi oldu. Bu Üniversitede İnşaat Mühendisliği Yapı Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans (Master) Eğitimini Tez aşamasına kadar yaptı.

Kendisi gibi Kars’lı olan Ferihan hanım ile evlidir, her ikisi de Üniversite mezunu Emre ve Tuğba isminde evlatları vardır.

İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.(ODTÜ)  Almanca ise orta düzeydedir. (DEUTSCH GOETHE-INSTITUT)

Bakkal ve Manavdan oluşan bir Mahalle Marketi işleten Esnaf bir babanın evladı olarak, çocukluk ve gençlik yıllarında babasının yanında mahalle marketinde çalışmıştır. 

Mühendis olduktan sonra, mesleki çalışma hayatına Balıkesir 9. Hava Jet Üst Komutanlığı savunma yapıları şantiyesinde İnşaat Mühendisi olarak başladı. Balıkesir Savaştepe Belediyesi‘ne mühendis olarak geçti sonrasında belediye İmar ve Fen İşleri Müdürü oldu. Ankara’ya Başbakanlık GSGM İnşaat Tesisler Daire Başkanlığına tayin oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurulması ile Bakanlık bünyesine geçti, İnşaat Kontrol Mühendisi ve İnşaat Kontrol Amiri olarak çalıştı. Halen İnşaat Uygulama ve Denetim Müdürü olarak çalışmakta iken Kars Belediye Başkan Adaylığı için görevinden ayrılmıştır.

Görevi gereği Türkiye’nin tamamını  81 vilayeti ile 900 ilçesini gördü.

Ayrıca, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya, İsviçre, Rusya, Suudi Arabistan (Mekke, Medine), Birleşik Arap Emirliği’ne (Dubai) yurt dışı görev ve seyahatleri oldu.

Görevi nedeniyle gerek yurt içi gerekse yurtdışı seyahatlerinde bulunduğu yerleri şehircilik ve belediyecilik açısından inceleme ve değerlendirme imkanı buldu.

Mesleğinde 30 yıla yakın çalışma hayatı boyunca; yatırım planlama, etüt yapma, bütçe tertipleme, proje hazırlama, ihale etme, uygulama, denetim ve kontrollük yapma, hakediş hazırlama, tahakkuk tanzimi, geçici ve kesin kabul yapma, imar, fen işleri, işletme, organizasyon, sevk ve idare alanlarında uzmanlaştı.

Ayrıca Mahkemelerde Teknik Bilirkişilik yapmaktadır.

Türkiye’deki  bütün branşlara ait Spor Federasyonları ile spor tesisi inşaatı yapımı nedeniyle ortak çalışmalara katıldı, federasyon başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle tanışarak Spor Camiasında çevre ve dostluklar edindi.

Ulusal ve Uluslararası projeler yürüten inşaat şirketlerinin sahibi ve idarecileri ile teknik personelini tanımak suretiyle bu büyük firmaların iş programlarını ve çalışma yöntemlerini öğrenme şansı buldu.

Kars’a yerleşti. Ailece Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Erzurum Caddesi üzerindeki Dostluk Sitesinde yaşadı. 

2002 Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Kars Milletvekili aday adayı oldu.

2004 yerel seçimlerinde AK Parti Kağızman Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Türkiye Partisi Kars Kurucu İl Başkanı oldu. Kars Merkez ve İlçelerinde siyasi parti teşkilatlarını kurdu. İl Başkanı olarak siyasi faaliyetler düzenlemek suretiyle Kars siyasetinin içinde bulundu. Kars siyasetini yaşayarak tanıdı.

Ortaklık girişimiyle Ticari yatırımını memleketi Kars’a yaparak Avrupa Birliği standartlarında Kars Selim İlçesinde kalite sertifikalı bölgenin en büyük 3.000 başlık koyun çiftliğini kurdu ve halen işletmeye devam etmektedir.

Çocuklarının eğitimi nedeniyle 2011 yılında Ankara’ya taşındı. Düzenli olarak Kars’a gelip gitmektedir.

İçinde Kars olan sivil toplum kuruluşlarında; Kars Kağızman Dernek Başkanlığı, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Platformu Meclis Başkanlığı, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kars Ardahan Iğdır Serhatlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yaptı. Bu çalışmalarıyla sürekli Kars ortamı içerisinde bulundu.

İş hayatı boyunca hep inşaat yatırımı ve parasal ödenekli işlerde çalışmasına rağmen idari ve mali yönden hiçbir disiplin suçu ve cezası almamıştır.

2019 yerel seçimlerinde AK Partiden Kars Belediye Başkanlığına talip olmuştur.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARS, BELEDİYESİNE, MÜHENDİS, ADAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı