İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
"GÖREVİNİ BIRAKMALI!"
Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 17:50
 
Şehit Aileleri Federasyonundan HDP'ye tepki.
GÜNDEM Haberi
Şehit Aileleri Federasyonundan HDP'ye tepki.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen yaptığı basın açıklaması ile HDP'nin kadın hakları üzerinden ortaya koyduğu Seçim Beyannamesi'ne tepki gösterdi.

Sözen, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı, "HDP’nin kadın seçim beyannamesi adı altında yayınladığı beyanname yapmacık, gerçeklerden uzak ve popülizm kokan bir beyannamedir. Çünkü bu ülkede HDP’nin ve HDP’nin sırtını dayadığı PKK Terör örgütü kadar kadınlara kötülük yapan bir bir oluşum yoktur. HDP’nin desteğiyle on binlerce genç kız daha hayatlarının baharlarında kandırılmış ve PKK saflarına katılımları sağlanmıştır. Bu gencecik kızlar örgüt saflarında şiddete, cinsel istismara ve daha bir çok insanlık dışı muameleyle karşı karşıya bırakılmıştır. Okul çağındaki bu genç kızlar babaları dedeleri yaşlarındaki insanlıktan nasiplenmemiş erkek teröristlerce sürekli tecavüze uğramış, buna karşı koyanlar ya vahşice infaz edilmişler yada bu insanlık dışı muamelelere dayanamayarak intihar etmişlerdir. Bu gencecik kızlar erkeklerle aynı ortamlarda, aynı mağaralarda yıllarca yaşamak zorunda bırakılmışlardır. Bu gencecik kızlar bu alçak muamelelere tabi tutulurken HDP sesini çıkarmayıp adeta bu kirli ilişkilere ışık tutmuştur. Bir çok ilde bu gencecik kızlar tatil ve yaz kursları bahanesiyle HDP’li belediyelerce dağa gönderilmişlerdir. Hepimizin hatırlayacağı üzere PKK’nın elinde bulunan çocuklarını isteyen aileler o dönem HDP’nin elinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çalışanları tarafından darp edilip belediye önünden uzaklaştırılmışlardır. 

Bütün bu alçaklıklar yaşanırken sesini çıkarmayan, PKK’ya sahip çıkan HDP şimdi kalkmış utanmadan arlanmadan kadın haklarından bahsediyor. “Doğduğum yerde doymak istiyorum” diye slogan geliştirmeye çalışıyorlar. Şimdi HDP’ye soruyorum. Ey gafil HDP, Ey PKK sevicisi HDP, siz PKK eliyle bütün bölgeyi yakıp yıktınız. Talan ettiniz. İnsanlara yaşayacak alan bırakmadınız. İnsanlar sizin büyütüp beslediğiniz teröristler yüzünden evlerini yurtlarını terketti. Şimdi kalkıp doğduğum yerde doymak istiyorum diye slogan atıyorsunuz. Sloganla karın doyar mı ? Daha ne kadar bu yalanların arkasına sığınıp siyaset yapacaksınız ? Ey HDP “ Bir dikili ağacın yoksa sende yoksun “ diyorsunuz. Allah aşkına sizin bu memlekette bir dikili ağacınız var mı ? Bu memleket için taş üstüne taş koydunuz mu? Sizde birazcık utanma olsa bu yalanları atmazsınız. Kadın haklarına saygınız varsa kadınlık onur ve Şerefini ayaklar altına PKK’ya karşı koyarsınız. Kadınlarımızın sizin bu yalanlarına karınları toktur." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Aileleri, Federasyonundan, HDP'ye, tepki.,
Yorumlar
Haber Yazılımı